KETO naleśniki, które przygotujesz tylko z 2 składników. Bez mleka, mąki i ziaren

keto nalesniki

Przepis na keto naleśniki, które przygotujesz tylko z dwóch składników, bez mąki, mleka i węglowodanów. Są bardzo elastyczne i bez problemu można je usmażyć i przewrócić na patelni. Idealne, gdy unikasz węglowodanów lub jesteś na diecie carnivore, keto lub low carb.

Składniki:

2 jajka

3 białka

2 łyżki żelatyny

opcjonalnie trochę tłuszczu do natłuszczenia patelni

Przygotowanie:

Aby przygotować te naleśniki potrzebujemy białek z trzech jajek oraz dwóch całych jajek. Umieszczamy je w wyższym naczyniu i następnie dodajemy 2 łyżki żelatyny spożywczej, dostępnej praktycznie w każdym sklepie. Całość miksujemy i przechodzimy do smażenia naleśników. Gorącą patelnię lekko natłuszczamy i wylewamy masę. Smażymy naleśnika około minuty, aż boki zaczną odstawać. Przewracamy i trzymamy jeszcze chwilę na patelni. Z podanych składników wyjdą 3 naleśniki na patelni o średnicy 25cm. Są bardzo elastyczne, można je zgniatać, rolować a one i tak wracają do poprzedniego kształtu.

Z ilością jajek można eksperymentować, mogą to być również całe jajka – na 2 łyżki żelatyny są potrzebne 4 całe jajka. I tutaj drobna uwaga, im więcej żółtek damy, tym bardziej jajeczny posmak naleśników otrzymamy

Zobacz wykonanie tego dania krok po kroku.

ORIENTACYJNE MAKRO na 1/3 naleśników:

KALORIE: 85 | BIAŁKO: 12g | TŁUSZCZ: 4g | WĘGLOWODANY: 0.5g | WĘGLOWODANY NETTO: 0.5g

*MAKRO może się różnić w zależności od użytych składnikówUdostepnij:

Lubisz moje przepisy? Napijmy się razem wirtualnej kawy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostepnij:
Facebook
Twitter

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *